Препарати для профілактики, захисту і лікування бджіл

Продуктивність бджіл і результати праці пасічника в основному залежать від здоров'я бджіл. Тому важливо забезпечити правильні умови годівлі й утримання бджіл, та не допускати їх зараження збудниками хвороб, проводити профілактику хвороб бджіл та їх лікування.
Захворювання бджіл на вароатоз, збудником якого є кліщ вароа деструктор, одне з найпоширеніших і завдає значної шкоди бджільництву. Звести її до мінімуму можна, проводячи систематично та своєчасно профілактичні та лікувальні заходи, слідкуючи, щоб вчасно в кожну бджолосім’ю були поставлені стрічки з акарицидними препаратами, ефективними є зоотехнічні прийоми, термічна обробка бджіл.
Препарати для профілактики, захисту і лікування бджіл
Дуже важливо проводити лікування бджіл восени, після останнього збору, і ранньою весною до збору меду.
Пасічники, які хочуть бути з медом, повинні постійно контролювати рівень закліщеності бджіл.

ВЕТЕРИНАРНИЙ ПРЕПАРАТ «ВАРОФАРМ»

Противароатозной акарицидний препарат контактної тривалої дії на основі флуметрина (аналоги Байварол, Варотом) для профілактики та знищення кліщів варроа.
Діюча речовина: одна смужка містить 80 мг флуметрина.
Дія: флуметрин як контактна отрута ефективно діє на центральну та периферійну нервову системи кліща вароа, внаслідок чого він швидко гине.
Форма випуску: дерев’яні смужки розміром 180х25х0,5мм, із слабким специфічним запахом.
Виробник - ПП Фарматон, м. Рівне, Україна, по ліцензії та під контролем Сербії

ВЕТЕРИНАРНИЙ ПРЕПАРАТ «БАЙВАРОЛ»

Противароатозной акарицидний препарат контактної тривалої дії на основі флуметрина для профілактики та знищення кліщів варроа у вигляді пластикових смужок.
Кожна смужка містить по 3,6 мг флуметрина, який діє на нервові клітини ектопаразитів.
Байварол використовують для лікування і профілактики варроатоза у медоносних бджіл.
Рано навесні та пізно восени у бджолосім’ї підвішують дві смужки у вулик між  рамками, і залишають їх на 30-35 днів. Достатньо, щоб до дощечок доторкнулося 10-15% бджіл, які рознесуть флуметрин по всьому вулику. Після застосування смужки необхідно спалити. Препарат Байварол випускається в паперових коробках, в яких вміщається 5 блістеров по 4 смужки в кожному.
Виробник: Bayer Animal Health GmbH, Леверкузен, Німеччина

ВЕТЕРИНАРНИЙ ПРЕПАРАТ «ІЗАТІЗОН»

Застосовується лля профілактики і лікування аскосферозу, вірусного паралічу та захворювань бджіл, викликаних вірусами, грибкових захворювань, кліщового вароатозу. "Ізатізон" не шкідливий для бджіл та людського організму, не впливає на якість меду.
ЛІКУВАННЯ: препарат розчиняють у воді у співвідношенні 1:50 (витрата 15 мл на стільник, або 0,3 мл чистого препарату). Лікувальний ефект наступає після 2-3-раз застосування з інтервалом 2-3 доби. Оприскування проводять при температурі не нижче 18°С.
ПРОФІЛАКТИКА: 10 мл препарату розчиняють у 2 л сиропу, сироп згодовують по 50 мл на вулик 2-3 рази з інтервалом 4-7 діб при весняному нарощуванні чи при появі захворювань (0,5-0,7 мл чистого препарату на сім’ю).
Виробник - ННЦ "Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича", Україна

ЛІКУВАЛЬНИЙ ПРЕПАРАТ «ЗДОРОВА БДЖІЛКА»

Фунгібактеріцидний лікувальний препарат "Здорова бджілка" - біоорганічна речовина, що не належить до антибіотиків, не токсичний для бджіл, використовується для лікування та профілактики нозематозу, аскосферозу та гнильців у бджіл, продовжує тривалість їх життя та збільшує кількість розплоду. Високий ефект при згодовуванні бджолиним сім’ям при активації латентних вірусних інфекцій.
Препарат розфасований в флакони об’ємом 10 мл. В флаконі 10 доз, розрахованих на 5 - 10 л цукрового сиропу, що достатньо для лікування 10 сімей (по 0,5-1 л на бджолину сім’ю залежно від сили та пори року).
Виробник - ННЦ "Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича", Україна

БАЛЬЗАМ «АПІМАКС»

Бальзам Апімакс - це спеціальна кормова добавка, призначена для профілактики та лікування бджолиного варроатзоа, акароза, бактеріальних і грибкових інфекцій, гнильця (американського і європейського), паратифів, парагнильця, колібактеріозу, гафниоз, бджолиного нозематозу. Для лікування інфекційних захворювань рекомендується застосування препарату відразу після появи симптомів захворювань. Для профілактики та лікування кліщових інвазій препарат використовується після закінчення медозбору.
До складу входять екстракти хвої, часнику, польового хвоща, полину звичайного, пурпурової ехінацеї, пекучого перцю, кулястого евкаліпта.
Форма випуску: Флакони по 100 мл. Одного флакону Апімаксу вистачає на обробку 10-ти вуликів. Виробник:  Апі-сан, Росія.

НАТУРАЛЬНИЙ АКАРИЦИДНИЙ ПРЕПАРАТ «ЕКО-ПЛЮС»

ЕКО ПЛЮС 100% натуральний та безпечний екологічно чистий лікарський акарицидний препарат контактної дії для лікування й профілактики варроатоза й акарапідоза бджолиних родин. Має репелентну і яскраво виражену акарицидну дію. Ефективність опадання кліща на рівні 98-99%.
Діючі речовини -
ефірні олії: чебрецева, коріандрова, мятна, ялівцева, пихтова та олія полину гіркого. Натуральні компоненти гарантують якість одержуваної медової продукції.
Дерев'яні пластини Еко плюс (250х20х1) герметично упаковані в пакети з полиетилену й фольги по 10 шт у кожному. Застосовують із розрахунку 2 пластини на 10-12 гніздових рамок. 
Виробник: СКІФ, Київ, Україна.

АКАРИЦИДНІ СМУЖКИ «ФУМІСАН»

Противароатозной акарицидний препарат контактної тривалої дії Фумісан - ефективні смужки для боротьби з кліщами Варроа у медоносних бджіл. Діюча речовина - флувалінат.
Застосовують восени після відкачки меду або навесні. Залишають смужки у вуликах на 6 тижнів.

Акарицидні смужки "Фумісан" упаковані в спеціальні полімерні пакети з фольги (10 штук в упаковці), використовуються з розрахунку 2 смужки на сім’ю.
Виробник:  Апі-сан, Росія.

ПРЕПАРАТ  КОБАЛЬТ ХЛОРИСТИЙ (СТИМУЛЯТОР)

Кобальт хлористий - як стимулятор використовується для підгодівлі бджолиних сімей восени і навесні, стимулює зростання сімей, підвищує їх продуктивність і збільшує кількість розплоду. Містить комплекс вітамінів і амінокислот, корисних для бджіл.
Форма випуску:
пластиковий пакет по 10 грам хлористого кобальту, розрахований на 20 літрів цукрового сиропу. Навесні готовий сироп розливається по верхніх вуликових годівницях, з розрахунком 300-500 мл на одну бджолосім'ю, суміш застосовується 2-3 рази з 2-3 денним інтервалом. У літньо-осінній період, після закінчення медозбору, готовий сироп, що містить хлористий кобальт, згодовується бджолам по 1.5 - 2 літри (залежно від сили сім'ї)
Виробник: СКІФ, Київ, Україна.

МУРАШИНА КИСЛОТА в ампулах по 5 мл

Мурашина кислота використовується вже не один десяток років для активної боротьби з кліщем Varroa. Мурашину кислоту використовують навесні, коли повітря прогрівається від 14 до 25 градусів, у травні - кілька разів по 3-4 дні з паузою в 12 днів. Восени - не пізніше 15 вересня одноразово. Під час лікування сімейства бджіл від кліщів необхідно стежити, щоб вулик добре провітрювався.
Доза: мурашину кислоту в обсязі 35-50 мл поміщають у скляні випарники (можуть бути виготовлені з високоякісної пластмаси, стійкої до кислоти).
Виробник: СКІФ, Київ, Україна.

ЩАВЛЕВА КИСЛОТА порошок по 20 г

Щавлева кислота - екологічно чистий продукт для боротьби з кліщем у бджіл (варроатоз).   
Завдяки високій ефективності і простоті у використанні препарат досі користується популярністю у бджолярів. Для приготування 2% розчину щавлевої кислоти вміст пакету розчиняють в 1 літрі теплої кип'яченої води. Обробляють міжрамочний простір вуликів за допомогою обприскувача на відстані 25-30 см, під кутом до рамок, з розрахунку 5-10 мл розчину на кожний міжрамочний простір. Обприскування проводять навесні трикратно, з інтервалом в 1 тиждень, і восени, після збору меду, при температурі повітря не нижче +15 0С. Ефективність обробки розчином щавлевої кислоти становить 90%. При обробці бджіл щавлевою кислотою якість меду не змінюється.

Препарат упакований в герметичні пакетики по 20 грам.
Виробник: O.L.KAR. Animal Health,  Вінниця, Україна

ПРЕПАРАТ  ОКСИТЕТРАЦИКЛІН ГІДРОХЛОРИД

Препарат використовується при лікуванні гнильцевих хвороб бджолосімей  (європейський та американський гнилець, а також інші бактеріальні хвороби бджіл), окситетрациклин пригнічує розмноження грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів. Обробка бджіл окситетрацикліном проводиться у весняний період до початку медозбору або влітку, після відкачки товарного меду, шляхом згодовування, обприскування чи опудрювання бджолосімей.
Склад: 1 грам препарату містить близько 860 мг активної речовини. Випускається у вигляді жовтого порошку має слабкий специфічний запах. Препарат упакований в целофанові герметично закриті пакети. В одному пакеті 2 грама препарату.
Виробник: СКІФ, Київ, Україна.

ПРЕПАРАТ «ОКСИВІТ»

Порошок Оксивіт - комплексний препарат, який застосовують для боротьби з європейським і американським гнильцем. Складається з окситетрацикліну гідрохлориду та вітамінів.
Має бактеріостатичну дію, зупиняє розмноження грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів. Обробку препаратом Оксивіт рекомендується проводити влітку після відкачування меду або навесні, до початку сезону масового медозбору.
Застосовують препарат методом згодовування, обприскування, обпудрювання. Дозування складає 0,5 г на 10 вуличок (одна бджолосім'я).
Випускається в герметичних пакетиках по 5 грам, з розрахунку на 10 порцій.
Виробник: Апі-Сан, Росія

ПРЕПАРАТ «ОКСИВІТ» - смужки

Препарат "Оксивіт" контактної дії у вигляді картонних смужок володіє бактеріостатичною дією, пригнічує активне розмноження різних грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів. Призначається при різних бактеріальних хворобах бджолосімей, відмінно допомагає від американського і європейського гнильця.
Обробку проводять до активного медозбору й після відкачки меду. Смужка оксовіту з розрахунку: 1 картонна смужка на 6 вуличок. Обробки з метою лікування розплоду слід повторювати до зникнення клінічної картини захворювання, 2-4 рази, 1 раз на тиждень. Проліковувати слід всі уражені або неблагополучні бджолосім'ї на пасіці.
Випускається в герметичній упаковці по
10 смужок (з розрахунку 2-3 смужки на бджолосім'ю).
Виробник: Апі-Сан, Росія

СІРКА МОЛОТА ОЧИЩЕНА для бджільництва

Сірка молота очищена для бджільництва використовується для обробки неопалювальних приміщень, де зберігаються рамки (обкурювання методом висипання сірки на розпечене вугілля, або іншим методом).
Препарат упакований в целофанові герметично закриті пакети. В одному пакеті 50 грам,
Виробник: СКІФ, Київ, Україна.

ПРЕПАРАТ «НОЗЕМАТ» порошок

Ветеринарний препарат Ноземат признечений для лікування нозематозу бджіл широкого спектру дії проти збудників протозойних інфекцій (Nozemaapis) і облігатних анаеробних бактерій.
Ноземат містить в якості діючих речовин метронідазол (40%) і окситетрацикліну гідрохлорид (40%), а також глюкозу (20%) і необхідний бджолам кобальт та вітамінний комплекс.
Ноземат згодовується бджолам з канді або з цукровим сиропом, 0,25 г на одну сім'ю силою 10 вуличок. Зібраний бджолами мед можна використовувати в їжу на загальних підставах.
Форма випуску: жовтий порошок, в пакетиках з ламінат-паперу; 2,5 г (розрахований на 10 доз).
Виробник: ТОВ "Апі-Сан", Росія.

ПРЕПАРАТ «НОЗЕМАЦИД» порошок

Ноземацид призначений для лікування і профілактики нозематозу та бактеріальних хвороб бджіл,
містить окситетрациклін метронідазол і глюкозу. Застосовувати рекомендується ранньою весною до обльоту. Ноземацид додається в канді (медово-цукрове тісто) з розрахунку 5 г препарату на 10 кілограм канді. Згодовується бджолам в кількості 0.5 кг на одну бджолосім'ю. По завершенню весняного обльоту, препарат використовується в суміші з цукровим сиропом: 5 г препарату спочатку розчиняється в 50 мл теплої води, потім змішується з 20 літрами цукрового сиропу. Сироп згодовується бджолам з інтервалом 5-6 днів. Приготованим сиропом наповнюються верхні годівниці, з розрахунком 100 мл на 1 рамку з бджолами. Для профілактики нозематозу у бджіл, препарат застосовується восени в тих же дозах, одноразово.
Форма випуску: порошок жовтого кольору,  в герметичних фольгованих пакетиках по 5 г (20 доз),
Виробник: ЗАТ «Агробіопром», Росія. 

ПРЕПАРАТ «УНІСАН»

Унісан - фунгіцидний ветеринарний препарат, що містить 3% розчин клотримазолу, призначений для лікування аскосферозу і аспергільозу медоносних бджіл, не токсичний для бджіл, не впливає на якість меду і продукції бджільництва. Це концентрат емульсії - прозора рідина, при змішуванні з водою утворює стійку емульсію молочно-білого кольору.
Емульсію готують перед обробкою бджіл з розрахунку 1,5 мл препарату на 750 мл теплого (35-45 ° С) водного розчину цукру (1: 4). Рамки з бджолами обприскують з обох боків теплим розчином з дрібнодисперсного обприскувача при витраті 10-12 мл на одну рамку.
Препарат розфасований в скляні ампули
по 1,5 мл  (6 доз), упаковані в полімерні блістери.
Виробник: ТОВ "Апі-Сан", Росія.

ПРЕПАРАТ «СТОП-МОЛЬ»

Стоп-моль допомагає знищити воскову міль на різних стадіях її розвитку. Містить ялицеве і коріандрове масло, володіє інсектицидною дією проти всіх стадій розвитку воскової молі.
Стільники, уражені восковою міллю, обробляють препаратом Стоп-моль в пропорції: одна пластина на 10-12 рамок. Упаковку слід розривати перед самим використанням, щоб концентрація препарату була висока. Стільники з пластинами ретельно запакувати в целофан і залишити на обробку на 45 днів. Оброблені рамки можна застосовувати в новий весняний сезон.
Форма випуску: 10 паперових
смужок, просочених ялицевим і коріандровим маслами, упаковані в полімерні пакети з фольги.
Виробник: ЗАТ "Агробіопром", Росія.

ПРЕПАРАТ «САНАПІН»

Багатофункціональний препарат  для профілактики і лікування мікробних, грибкових та вірусних бджолиних захворювань. "Санапін" має сильні фунгіцидні, детоксикаційні і дезенфікуючі властивості. Препарат ефективний до спороутворюючих і неспороутворюючих мікроорганізмів, вірусів і грибків. Використання препарату позитивно впливає на працездатність і імунний захист бджіл, значно підвищуючи їх показники.
Препарат "Санапін" застосовується для обробки вулика з розрахунку 2-4 мл на 1 метр куб. обсягу вулика шляхом рівномірного розбризкування препарату між рамками. Слід уникати потрапляння препарату в рідкому вигляді на бджіл. Після проведення процесу обробки, герметизований вулик залишається на 30-40 хвилин, після чого відкривається і провітрюється 15-20 хвилин. Якщо виникає необхідність повторної обробки, її потрібно проводити через 7-14 днів, в залежності від загального стану бджіл і забруднення вулика.
Форма випуску:
в ампулах по 1 мл, прозора рідина, може мати жовтуватий відтінок і незначний осад. При перебуванні на відкритому повітрі швидко випаровується. Рідина легко займиста.
Виробник: СКІФ, Київ, Україна.

ПРЕПАРАТ «САНРОЙ»

Препарат  "Санрой"  являє собою смужки, просякнуті специфічним атрактантом і під час роїння бджолиних сімей на пасіках для ловлі бджолиних сімей в вулики-пастки.
Спосіб застосування: період роїння бджолиних сімей триває з початку червня до кінця літа, саме в цей період варто застосовувати препарат для ловлі бджіл. Смужки кріпляться кнопками в летковій зоні на передні стінки вуликів-пасток. Вулики потрібно заздалегідь підготувати, кожен вулик повинен пробути у використанні не менше 2-3 років, містити в собі 4-6 стільникових рамок і вощину. Смужки також розміщуються всередині вулика, між рамками, на металевому гачку або дерев'яній шпильці підвішують ще по одній смужці.
Форма випуску: картонні смужки, упаковані в спеціальні полімерні пакети з фольги (10 смужок)
Виробник:  Апі-сан, Росія.  

ПРЕПАРАТ «ЛОВИРІЙ» (олівець)

Препарат "Ловирій"  сприяє приманці бджолиних роїв до вуликів-пасток. Препарат "Ловирій" являє собою полімерну трубку, заповнену штучно синтезованими феромонами робочих бджіл, насонової залози, гренталя, цітраделя.
Застосування:
Перед поміщенням препарату до вулика-пастки в пакеті проробляються 5-6 отворів, що сприяють передачі запахів феромонів бджолам. Вулик, який використовується для упіймання роїв, з препаратом всередині, підвішується на дереві або жердини, на висоті 3 - 5 метрів над землею. Встановлювати пастки рекомендується на відстані від 100 до 800 метрів від пасіки. Проводити огляд вуликів-пасток слід не рідше одного разу на дві доби. Після того, як рій бджіл заселить пастку, бджіл відразу можна переносити до вулика на пасіці, де вони вже будуть перебувати постійно. Вулик-пастку повторно використовують для піймання наступних роїв.
Виробник: СКІФ, Київ, Україна.

ПРЕПАРАТ «ЛОВИРІЙ» (гель)

Препарат Ловирій (гель) для залучення та ловлі роїв на пасіках у період роїння бджолиних родин.
Склад: гераніол - 0,05%; цітраль - 0,05%; насонова залоза робочої бджоли
Спосіб застосування. На початку очікуваного строку роїння гель наносять на привой у кількості 1 г (пів-чайної ложки) у вигляді кола діаметром 8-10 мм і оновлюють щодня протягом усього терміну роїння. При використанні препарату в роївнях гель у кількості 10 г ( 2 чайні ложки) одноразово наноситься на внутрішню частину роївні. Підготовлені роївни розвішують на тичках або на деревах на рівні 3-5 метрів від землі на відстані 100-800 метрів від пасіки. Після спіймання й пересадки рою у вулик, роївні використовують для повторних полювань (~ протягом 10 днів).
Форма випуску: гель білого кольору, 25 г.
Виробник: СКІФ, Київ, Україна.

ПРЕПАРАТ «БІПІН»

"Біпін" препарат з акарицидною дією призначений для  лікування і профілактики вароатозу бджіл. Діюча речовина – амітраз.
Застосовують у формі водної емульсії (0,5 мл "Біпіна" на 1 л води). Обробку проводять восени після закінчення медозбору шляхом дрібнодисперсного розбризкування препарату у міжрамочний простір. Норма витрати робочого розчину — 10 мл на одну вуличку. Препарат помірно токсичний для теплокровних тварин (III клас небезпеки).
Передозування препарату небезпечне для бджіл!
Виробник - ДВП «СКІФ», Київ, Україна. 
 
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
 
 
Оперативна розробка вебсайтів

Make a free website with Yola